«Розмінувати» минуле

Щиро сподіваюсь, що особисто знайомі мені члени команди нового президента бодай ініціюють перегляд того курсу, який призвів попереднього до такого ганебного фіналу.

Нема ніяких сил спостерігати витівки очільника УІНП, як і його братів по розуму. Коли Польща із скандалом (назвемо речі своїми іменами) прибрала «надто проукраїнського» Яна Пекло і призначила «яструба» Бартоша Цихоцького послом в Україні, я все чекав, коли ж почнеться. Почалося лише зараз і саме через націонал-божевільних на чолі із Вятровичем.

Я не можу підбрати інших слів окрім «діверсія», «саботаж» та «шкідник». До речі ось ця передача, через яку в наших партнерів вчергове підгоріло.

Гадаю, що українській політиці, як зовнішній, так і внутрішній, конче необхідна раціоналізація. Раціоналізація як розумна альтернатива потуранню специфічним смакам та уподобанням невеличкої, хоча й галасливої частини суспільства. Це потурання вже завело в глухий кут відносини України з Польщею, провокує численні конфлікти всередині країни і, в цілому, веде нас до прірви.

Останнім часом знов зазвучали голоси на користь такої раціоналізації. Варто відмітити статтю Олени Бетлій «Розмінувати минуле. Якою має бути нова польська політика України«. В ній, зокрема, згадується «казус Ющенко — Качинського», історія с публічним приниженням Броніслава Коморовського та інші «казуси» аналогічного штибу, які зруйнували довіру польської сторони до України.

Як на мене, правильні речі висловлені в ній у надто обережний спосіб. Аби підтримати та розвинути цей в тренд в суспільній свідомості, написав для «Української правди» власну колонку «Декомунізація 2.0: раціо vs емоціо«.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s